Rozhledna radniční věž Rokytnice n. J.

Na den přesně po 115 letech od otevření nově postavené radnice v roce 1903 došlo ve čtvrtek 27. 9. 2018 ke zpřístupnění vyhlídkové věže radnice veřejnosti. Návštěvníci tak mají po zdolání 147 schodů možnost pokochat se výhledem na centrum města a panorama Lysé hory a Kotle z nezvyklého místa vyhlídkové plošiny 37 m vysoké radniční věže.

Vstup do věže je zpoplatněn a výše vstupného činí 40,- Kč na osobu. Vstupné je vybíráno v Městském informačním centru, kde zájemci obdrží žeton.
Zároveň je možné vstup zakoupit pomocí automatu umístěného u vstupu do půdních prostor radnice. Mincovní automat přijímá pouze mince, nepřijímá bankovky ani platební karty, automat nevrací zpět.

Mincovní automat je napojen na vstupní turniket, který zajišťuje dodržení omezení počtu lidí, kteří najednou vstupují do věže. Tento počet je požárně bezpečnostními předpisy stanoven na max. 10 osob.

Při návštěvě věže je také třeba dodržovat některá další pravidla, se kterými je návštěvník obeznámen prostřednictvím informační cedule umístěné u vstupu do věže.

Více info zde.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu