Tipy na výlet

Virtual Travel Jablonec nad Jizerou

Cyklistika

Pro cykloturisty na horských a trekových kolech je Jablonec n. J. ideálním nástupním místem na trasy vyznačené Správou Krkonošského národního parku. Centrem města prochází cyklotrasa 4174, spojující Semily s Rokytnicí n. J. Z Jablonce n. J. na kole dojedete také až k některým krkonošským  horským boudám - Na Dvoračky či k Vrbatově a dál Labské boudě.

Jezdectví

Jezdecká stanice Kašparka se nachází v malebné části nazývané Buřany, části města Jablonec n. J. Turistům a dalším zájemcům o vyjížďky na koních nabízí možnost svézt se na stezkách poblíž Jablonce a Rokytnice n. J. Vyjížďky se zpravidla konají s doprovodem na klidných koních stanice Kašparka, je vhodné domluvit se minimálně dva dny předem (www.kasparka.wbs.cz).

Turistika

Jablonec n. J. je skvělým východiskem pro poznávání Krkonoš. Jizerských hor i údolí Jizery. Přímo z centra města lze poznávat jeho bezprostřední okolí: přilehlé stráně a horské osady s roubenými chaloupkami, vyhlídkový vrchol Stráž či svahy spadající od Vysokého n. J. Výšlapy si můžete zpestřit jízdou vlakem, železnice vede malebným údolím Jizery.

Rafting

Jizera mezi silniční křižovatkou Mýto až do Jablonce n. J. je považována za nejkrásnější raftingovou vodu u nás. Je ale obtížná a vhodná jen pro zkušené a plně vybavené vodáky. Je sjízdná nejčastěji brzy na jaře, když začíná tát sníh. Mezi nebezpečí této řeky patří peřeje s válci a vlnami, velké kameny v korytě, převážně nesjízdné jezy, obtížná místa, soutěsky s většinou neschůdnými břehy a nebezpečná místa jako proslulý "Ostrov hrůzy".

Výlety a zajímavosti v blízkém okolí

Výlety do Polska

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu